کوچک بودن آیکون نرم افزارهای گرافیکی در نمایشگر های اولترا اچ دی

از آنجایی که نرم افزار های گرافیکی از جمله فتوشاپ و اوتوکد هنوز خود را با نمایشگر های اولترا اچ دی تطبیق نداده اند. در این سیستم ها با مشکل کوچک بودن آیکون نرم افزارهای گرافیکی و بطور کلی تصویر مواجه هستیم.

در ادامه با راه حل این مشکل با ما همراه باشید:

۱_ابتدا RUN ویندوز را با پنجره +R باز کرده. و در آن عبارت regedit را تایپ کنید.

برای مرحله بعد قسمت های زیر را به ترتیب دنبال کنید:
HKEY_LOCAL_MACHINE > SOFTWARE > Microsoft > Windows > CurrentVersion > SideBySide

 
۲_ برای قسمت بعد راست کلیک کرده یک فایل جدید از نوع DWORD (32 bit) می سازیم. و نام فایل را preferExternalmanifest می گذاریم و Enter را فشار می دهیم.
 

۳_ برای قسمت بعد روی preferexternalmanifest کلیک راست کرده و گزینه modify را انتخاب کرده مقدار value data را ۱ و گزینه decimal را انتخاب و ok می زنیم و از registry editor خارج میشویم

در آخر میبایست فایل را از  این لینک ویا لینک کمکی manifest دانلود کرده. و در قسمتی که برنامه خود را نصب کرده اید قرار دهید .
توجه داشته باشید فایل ارائه شده توسط ما برای تمامی نرم افزار ها می باشد. و شما می بایست فقط نام فایل manifest را مطابق نرم افزار خود تغییر دهید.

به طور مثال در نرم افزار الیسترتور میتوان به این گونه فایل manifest را ایجاد کرد که نام illustrator.exe را به illustrator.exe.manifest تغییر دهید. به همین راحتی شما توانستید سایر آیکون نرم افزارهای گرافیکی را تغییر دهید.

اگر این مطلب کاربردی بوده یا اینکه راه کاری برای دیگر نرم افزار ها دارید. لطفا در قسمت کامنت دیدگاه خودتونو بنویسید. تا دیگران هم استفاده کنند و همچنین در آخر شما می توانید سایر مقالات آموزشی ما در صفحه ی وبلاگ آرمان دیس دژ نیز مشاهده کنید..