گارانتی لپ تاپ ایسوس

حتما هنگام خرید محصولات شرکت ایسوس با این جمله مواجه شده اید که «ایسوس را فقط با گارانتی اصلی خریداری کنید»؛ یا «لپ تا‌پ های ایسوس را فقط با گارانتی یکپارچه ایسوس و صفحه کلید فارسی تهیه کنید» و استعلام گارانتی ایسوس را چک کنید ،

آیا چیزی با عنوان ” گارانتی اصلی ایسوس“ وجود دارد و یا خرید لپ تاپ های ایسوس که مجهز به صفحه کلید فارسی هستند در مقایسه با مدل هایی که فاقد این ویژگی هستند، از نظر گارانتی و کیفیت تفاوتی خواهد داشت؟

!!ما در این مقاله به موضوع گارانتی های ایسوس در بازار داخلی خواهیم پرداخت. انواع گارانتی اصلی محصولات ایسوس را بررسی و شما را در انتخاب شرکت های ارائه دهنده گارانتی معتبر این برند راهنمایی خواهیم کرد.در اکثر موارد زمانی که قصد خرید یک لپ تاپ با برند ایسوس را داشته باشید.

معمولا از طرف فروشنده ها با عبارت هایی از این دست مواجه می شوید: «قیمت گارانتی اصلی در مقایسه با گارانتی معمولی فلان مقدار بیشتر است».

کدام گارانتی بهتر است

یا گارانتی لپ تاپ ایسوس در ایران فقط توسط این سه شرکت ارایه میشود ، مشتریان حرفه ای می دانند. که این صحبت ادعای گزافی است برای سود بیشتر فروشنده و به محض شنیدن چنین جمله ای سریعا فروشگاه مورد نظر را ترک می کنند.

اما مشتریانی که کمتر با وضعیت بازار آشنا هستند ممکن است برای پرداخت هزینه بیشتر به منظور بهره مندی از شرایط ویژه گارانتی وسوسه شوند. عده ای از مشتریان هم همواره به دنبال یافتن پاسخی برای این سوال هستند. که بالاخره تفاوت این گارانتی های ارائه شده از شرکت های مختلف در چیست. و البته قریب به اتفاق فروشنده ها پاسخ مشخص و شفافی به آنها نمی دهند.

در استعلام گارانتی ایسوس ، واقعیت امر این است که گارانتی اصلی یا معتبر به گارانتی گفته می شودکه تائیدیه اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران را دریافت کرده و نام شرکت ارائه دهنده آن در وب سایت رسمی اتحادیه درج شده باشد.

تمام شرکت هایی که موفق به دریافت تائیدیه اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران شده اند. موظف به رعایت یک سری اصول و چهارچوب برای ارائه تمام خدمات، از جمله انواع مختلف گارانتی هستند.

گارانتی یکپارچه ایسوس

بنابراین عملا از نظر کیفیت ارائه خدمات، هیچ تفاوتی بین شرکت های متعددی که از محصولات شرکت ایسوس (و در گستره ای وسیع تر محصولات سایر برندها) پشتیبانی می کنند. وجود ندارد.به عبارت دیگر شما شاهد هیچ تفاوتی بین گارانتی ایسوس ارائه شده. از سوی شرکت هایی مثل آواژنگ، ویستا(حامی) ، سازگار، تحلیل امرتات، آوات، سریر و یا سایر گارانتی های مورد تائید اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران نخواهید بود.

بعضا فروشنده ها یا شرکت های ارائه دهنده گارانتی شعارهایی تبلیغاتی مختلفی هم برای این منظور به کار می گیرند.

برای مثال برخی از فروشگاه ها و مراکز ارائه دهنده سرویس های تعمیر و خدمات ، روی مساله فارسی بودن صفحه کلید مانور زیادی داده. و این طور القا می کنند که اگر به دنبال تهیه گارانتی اصلی لپ تاپ ایسوس هستید. وجود پیش فرض کاراکترهای فارسی روی صفحه کلید امری کاملا ضروری است.

این مساله اساسا بی پایه بوده و هیچ تفاوتی میان کیفیت ساخت و خدمات ارایه شده روی لپ تاپ های ایسوس که دارای صفحه کلید فارسی، عربی یا صرفا انگلیسی هستند وجود ندارد.

حتی بعضا دیده شده شرکت هایی که چنین ادعایی را مطرح می کنند. هنگام کمبود کالا در بازار اقدام به تهیه فروش لپ تاپ هایی با صفحه کلید عربی می کنند. مطمئن باشید این ادعای گزاف صرفا برای خالی کردن بیشتر جیب شماست.

یکی دیگر از حربه ها برای فریب مشتریان اشاره به سفارش ساخت محصولات ایسوس توسط مناطق مختلف جغرافیایی از جمله اتحادیه اروپا، کشور امریکا است. فروشنده با این ترفند سعی دارد محصول مورد نظر را با کیفیت تر از سایر محصولات مشابه جلوه داده و هزینه بیشتری از مشتری دریافت نماید.

اما باز هم باید تاکید کنیم که از این نظر هم محصولات این شرکت هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند.

انواع گارانتی ایسوس

تنها نکته مهم در زمان خرید لپ تاپ این است که دستگاه مورد نظر تحت گارانتی شرکتی باشد که اعتبار آن توسط اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران تائید شده باشد. لیست این شرکت را می توانید در لینک زیر مشاهده نمایید.

لیست شرکت های دارای مجوز خدمات پس از فروش در وبسایت اتحادی هبرای حصول اطمینان از اصالت کالای خریداری شده هم بهتر است. سریال لپ تاپ یا هر محصول دیگر را در وب سایت شرکت سازنده بررسی نمایید؛

دقت داشته باشید که این کار را صرفا در وب سایت اصلی سازنده انجام دهید. نه در وب سایت های داخلی یا وب سایت های که توسط افرادی غیر از نیروهای شرکت های سازنده راه اندازی و اداره می شوند.

بنابراین اصالت هر محصول از شرکت ایسوس صرفا با وارد کردن سریال آن در وب سایت اصلی این شرکت محرز می شود. لینک سایت اصلی ایسوس جهت استعلام گارانتی لپ تاپ ایسوس با این کار می توان تاریخ تولید محصول (سال ساخت) مشخصات فنی و حتی احتمال ریفربیشد بودن آن را هم بررسی نمود.

مورد دوم در انواع گارانتی ایسوس

اگر نسبت به خرید مدل های ریفربیشد حساسیت دارید بهتر است برای جلوگیری از بروز این مساله همواره خرید مدل های جدید را در دستور کار قرار دهید.

برای مثال در استعلام گارانتی ایسوس، اگر سری پردازنده های i5 جوابگوی نیازهای شماست هنگام خرید لپ تاپ مدلی را انتخاب نمایید. که مجهز به جدیدترین نسل پردازنده از این سری باشد. دقت داشته باشید منظور ما انتخاب قوی ترین مدل پردازنده نیست بلکه جدیدترین مدل ساخته شده از یک پردازنده مد نظر است.

به این ترتیب هم از لحاظ عملکرد، بازدهی و قدرت پردازشی مشکلی نخواهید داشت و هم از عدم ریفربیشد بودن لپ تاپ مطمئن خواهید شد.

آیا مشخصات فنی لپ تاپ مورد نظر شما با کاری که قرار است با آن انجام بدهید یکی است یا خیر ؟ مثلا شما یک لپ تاپ را برای کار گرافیکی میخواهید این لپ تاپ باید دارای کارت گرافیک قوی باشد و رم لپ تاپ مورد مظر باید بالا باشد.

شاید شما یک لپ تاپ  ایسوس را انتخاب کرده اید که رم خوبی دارد. اما گرافیکش با کار شما سازگاری ندارد نکته بعدی قیمت است اینکه شما چقدر میخواهید هزینه کنید باید دقت را چاشنی کارتان قرار دهید.

با توجه به مشخصات فنی که مورد نظر شماست تمام برند ها و لپ تاپ هایشان را با هم مقایسه کنید که این امری مهم است . شاید یک لپ تاپ دارای مشخصات فنی مورد نظر شما بود اما قیمتش بالا بود یا پایین تر از حد خرید شما بود .

و اما مهمترین نکته در زمان خرید لپ تاپ گارانتی  لپ تاپ ایسوس است که این گارانتی معتبر است و خود برند آن را تایید میکند یا خیر .

تنوع گارانتی محصولات

بله مهمترین نکته هنگام خرید گارانتی یک محصول است که شاید. به خاطر هیجانات خرید اصلا به آن توجه نشود. باید دقت کرد که در استعلام گارانتی ایسوس در بازار بسیاری از گارانتی ها وجود دارد که مورد تایید برند سازنده نیست.

اما بخاطر قیمت ارزان تر برخی کاربران از آن استقبال میکنند که در صورت بروز مشکل در لپ تاپ خود حتما پشیمان خواهد شد چراکه اکثر این شرکت های گارانتی های نا معتبر قدرت خرید تجهیزات پیشرفته برای تعمیر را ندارند .

با وجود پیشرفت تکنولوژی تعمیرات یک لپ تاپ با ده سال پیش بسیار متفاوت است. شاید ۱۰ سال پیش تمام قطعات لپ تاپ بروی بورد قرار میگرفتند و بسیار آسان میشد آن را هر تعمیر کاری تعویض یا تعمیر کند.

تجهیزات حرفه ای مرکز گارانتی

اما امروزه نوع طراحی و نوع اسمبل کردن قطعات لپ تاپ بسیار تغییر کرده است و هم احتیاج به دانش و تجربه بالا دارد و هم احتیاج به تجهیزات بسیار حرفه ای دارد و مسلما این تجهیزات به هیچوجه ارزان قیمت نیستند.

برای همین هر مرکز گارانتی لپ تاپ ایسوس و مرکز تعمیری قادر به وارد کردن آنها نیست در عین حال با توجه به شرایط موجود بسیاری از مراکز گارانتی قادر به تامین لووازم جانبی و یدکی نیستند.

بسیاری از لوازم یدکی و تعمیریشان اصل نیست . پس گول قیمت ارزان بسیاری از گارانتی ها را نخورید. چرا که در صورت کوچکترین مشکلی در لپ تاپ شما بسیار رفع آن مشکل سخت و هزینه بر خواهد بود .

گارانتی لپ تاپ ایسوس

استعلام گارانتی ایسوس

ایسوس از اوایل حضور تکنولوژی در کشورمان ایران حضور داشته و در بسیاری از کلان شهر های ایران نمایندگی دارد و این نمایندگی های فعال خدمات گارانتی لپ تاپ ایسوس را انجام میدهند .

گارانتی لپ تاپ ایسوس یکی از معتبر ترین گارانتی ها و خدمات پس از فروش در تمام ایران است. چراکه ایسوس توانسته با بهره مندی از بروز ترین تجهیزات و وارد کردن پیشرقته ترین لوازم برای تعمیر و خدمات دهی نوع دیگری از خدمات پس از فروش و گارانتی لپ تاپ ایسوس را به ایرانیان معرفی کند .

تیم حرفه ای خدمات

ایسوس با تشکیل تیم هایی متشکل از مهندسان ، کارشناسان ، تکنسین ها و پرسنل که تمام این افراد با تجربه و زبده در کار خود هستند نحوه گارانتی و خدمات پس از فروش خود را بهبود ببخشد.

بسیاری از این کارشناسان دوره های فوق حرفه ای تعمیر را در کشور های مدعی تکنولوژی دیده اند. که تمام این موارد باعث میشود. که پروسه تعمیر ، عیب یابی و تحول گارانتی لپ تاپ ایسوس به حداقل برسد و تمام کاربران از این برند راضی باشند .

شما هم میتوانید با جستجو در موتور جستجو گر گوگل نظر کاربران و مخاطبان ایسوس در سراسر ایران را جویا شوید و ببینید. که بسیاری از مردم کشورمان طرفدار این برند تایوانی هستند.

اکثریت غریب به اتفاق خدمات پس از فروش نمایندگی های ایسوس را بسیار حرفه ای ارزیابی کرده اند . ایسوس در تمام مدت فعالیتش در ایران همیشه سعی داشته است که تمرکز خود را در زمینه  خدمات پس از فروش کم نکند .

شما عزیزان می توانید برای مطالعه ی اطلاعات کافی در مورد سایر گارانتی های محصولات دیگر می توانید. به صفحه ی وبلاگ آرمان گارانتی مراجعه فرمایید : https://armanguarantee.ir/blog

همچنین می توانید به وبسایت اصلی ایسوس مراجعه کنید و سایر اطلاعات را مطالعه فرمایید : https://www.asus.com/us/