چگونه آیکون My Computer را به دسکتاپ ویندوز اضافه کنیم؟

اگر شما هم مدت‌ها کاربر ویندوز بوده و از نسخه‌های XP، ویستا و 7 و دیگر نسخه های آن استفاده کرده باشید. مطمئنا یکی از نکات هر چند ریز، ولی اعصاب خردکن ویندوز برای شما، عدم دسترسی به آیکون My Computer و یا this pc در این نسخه جدید از ویندوز می‌باشد. با این حال، شما هنوز هم می‌توانید این آیکون را به دسکتاپ خود بازگردانید. با ما همراه باشید تا با طی مراحلی ساده شما را به هدفتان برسانیم.

نکته: My Computer ویندوز ایکس پی که در ویندوز 7 به Computer تغییر نام داده بود. این بار نیز به This PC تغییر نام داده است.

مراحل اضافه کردن آیکون ها

برای بازگرداندن این آیکون به دسکتاپ ویندوز خود، بر روی فضای خالی دسکتاپ، کلیک راست کرده و گزینه Personalize را از انتهای منو انتخاب نمایید.

آیکون My Computer

در پنجره باز شده در صفحه ی دسکتاپ، از ستون سمت چپ، بر روی گزینه Change Desktop Icon کلیک کنید.

آیکون My Computer

در پنجره ی جدید یعنی پنجره ی Desktop Icon Settings، همانطور که در تصویر هم مشاهده می‌کنید، می‌بایست تیک گزینه ی Computer را بزنید. البته شما می‌توانید آیکون‌های سیستمی دیگری نیز مانند آیکون control panel و … را برای نمایش بر روی دسکتاپ فعال نمایید. در پایان بر روی Ok کلیک کنید و پنجره Personalization را نیز ببندید.

 

آیکون My Computer

 

به همین راحتی آیکون My Computer را به صفحه ی دسکتاپ خود اضافه کردیم، حالا شما می‌توانید مثل سابق و از روی دسکتاپ، پنجره ویندوز اکسپلورر را باز کرده و به پوشه‌ها، دستگاه‌ها، درایوها و شبکه‌های خود دسترسی داشته باشید.گاهی همین نکات ساده هم می‌توانند به شیرین‌تر شدن تجربه ما از کار کردن با ویندوز کمک کنند.

همچنین در آخر شما می توانید سایر مقالات آموزشی ما در صفحه ی وبلاگ آرمان دیس دژ نیز مشاهده کنید.